Zakres usług

Profilaktyka
Stomatologia zachowawcza
Leczenie kanałowe
Stomatologia dziecięca
Stomatologia estetyczna
Protetyka
Leczenie chorób dziąseł i przyzębia
Chirurgia
Rentgen zębów
Profilaktyka
Od niej wszystko się zaczyna! Lepiej zapobiegać niż leczyć. Podstawą pięknego uśmiechu jest codzienna higiena jamy ustnej i okresowa kontrola stomatologiczna. W naszym gabinecie nauczymy Cię odpowiedniej metody szczotkowania zębów, a także przeprowadzimy kompleksową higienizację (scaling - usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie - usuwanie osadu i fluoryzację, która zminimalizuje nadwrażliwość oraz wzmocni zęby).
Stomatologia zachowawcza
Gdy pojawi się ubytek to jedyną drogą jest jak najszybsze leczenie zachowawcze. Do wypełnień zębów stosujemy najlepsze kompozyty światłoutwrdzalne oraz materiały dedykowane do odbudowy estetycznej.
Leczenie kanałowe
Zaniedbania, brak profilaktyki oraz głęboka próchnica mogą sprawić, że niezbędne będzie leczenie kanałowe. Na tym etapie stanu zapalnego jest to jedyna forma ratowania zęba przed ekstrakcją. Leczenie kanałowe kiedyś kojarzone z bolesnym i nieprzyjemnym zabiegiem dziś bezbolesne i skrócone do minimum.
Stomatologia dziecięca
Niezwykle ważne jest by już u najmłodszych wykształcić nawyk dbania o swoją higienę, dlatego małych pacjentów zapraszamy na bezpłatną wizytę adaptacyjną. Dzięki niej będą mieli okazję zaznajomić się z nowym miejscem jakim jest nasz przyjazny gabinet. Podczas takiej wizyty maluchy przekonają się, że leczenie może być pełne radości i zdrowego uśmiechu.
Stomatologia estetyczna
Dla pacjentów którzy mają wysokie oczekiwania estetyczne przygotowaliśmy ofertę dzięki której ich uśmiech nabierze nowego blasku. Dzięki nowoczesnym technologiom i zastosowaniu najwyższej klasy materiałów w krótkim czasie możesz zmienić swój wygląd. W ramach stomatologi estetycznej w naszym gabinecie wykonamy licówki, overlay-e, wybielimy każdy ząb.
Protetyka
W przypadku gdy tkanek jest zbyt mało jedyną formą odbudowy zęba są rozwiązania protetyczne (korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego, lub metalowe indywidualne). Ponadto dysponujemy szerokim wachlarzem rozwiązań ruchomych, dopasowanych do warunków zgryzowych każdego pacjenta).
Leczenie chorób dziąseł i przyzębia
Przyzębie stanowią tkanki w których zakotwiczony jest ząb. Nie powinno się bagatelizować pierwszych objawów stanu zapalnego dziąseł zważywszy na fakt, iż schorzenia te stanowią główną przyczynę utraty zębów po 35 roku życia. Parodontoza może być przyczyną rozchwiania zębów, krwawienia dziąseł oraz nieświeżego oddechu z ust. Jednym z podstawowych zabiegów zapobiegających tym schorzeniom jest scaling - usuwanie kamienia nad- i pod-dziąsłowego.
Chirurgia
To nie tylko usuwanie, ale także inne zabiegi mające na celu przedłużenie żywotności zęba jak np. resekcja wierzchołka (w przypadku utrzymującej się zmiany zapalnej w kości), wydłużenie korony klinicznej zęba (w przypadku utraty tkanek zęba poniżej linii dziąsła) lub zamykanie perforacji w obrębie korzenia zęba. U nas każdy z tych zabiegów wykonywany jest bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym.
Rentgen zębów
Wykorzystując najnowsze technologie radiowizjografii możemy dokładniej dokonać diagnozy oraz ustalić kompleksowy plan leczenia. Możemy pochwalić się najnowszym aparatem firmy planmeca zarówno do zdjęć pantomograficznych jak i punktowych z możliwością obrazowania zatok obocznych nosa oraz stawów skroniowo-żuchwowych.